2017/03/13 - 11:00

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a versenyszámok szponzoraival együtt várta azoknak a fiatal szakembereknek, szakmunkásoknak, technikusoknak, főiskolai és egyetemi hallgatóknak, szakközépiskolásoknak és végzős szakiskolai tanulóknak a jelentkezését, akik szívesen megméretnék tudásukat a EuroSkills, illetve WorldSkills nemzetközi versenyeken, a 2017-ben a a „szakmák olimpiájának” is nevezett világbajnokságon Abu Dhabiban illetve az ifjú szakemberek Európa Bajnokságán, 2018-ban hazai pályán Budapesten.

Az idei évben a HSZC Corvin Mátyás Szakgimnázium és Szakközépiskola tanulója Zsarkó Anikó Edit is jelentkezett a versenyre.  Anikó 2013-tól 2016-ig cukrász tanuló volt iskolánkban, gyakorlati helye a szegedi A’Cappella cukrászdában volt. Tanulmányai alatt már több versenyen eredményesen szerepelt. Szakoktatója és versenyfelkészítője Bereczkiné Palócz Gyöngyi.  Az idei tanévben a 11/d gimnáziumi osztályba jár, jövőre érettségizni szeretne.

A Szakképzési Centrum részéről február elején kerestek meg, hogy van-e olyan tanulónk, akit fel lelehetne készíteni a versenyre. Ekkor kezdtük a versenyre való felkészülést. A Centrum biztosította számunkra a nyersanyagot, a felkészülés során, valamint segítséget kaptunk a Choco Hands cukrászdából is.

A versenyre kétféle bonbont, egyféle tányérdesszertet és egy karamell artisztikai alkotást kellett készíteni. A verseny Budapesten a Metro Gasztroakadémián volt. A tízórás verseny során Anikó makói hagymás bonbont és tonka babos trüffel golyót készített, tányérdesszertként a klasszikus Sacher tortát gondolták újra, valamint 80 centiméter magas karamell alkotást készített.

Az eredményhirdetésen a szakmai zsűri bírálata után a második helyen végzett és megszerezte jogosultságát a nemzeti döntőbe való indulásra. A nemzeti döntő Budapesten lesz április 24-26-ig a Szakmasztár fesztivállal együtt. A nemzeti döntő győztese képviselheti hazánkat az októberben megrendezésre kerülő WorldSkills versenyen Abu Dhabiban.